Wpadła oszustka poszukiwana listem gończym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wpadła oszustka poszukiwana listem gończym

Data publikacji 24.02.2017

Oszustka poszukiwana listem gończym została zatrzymana przez grudziądzkich policjantów. Kobieta jest podejrzana o dokonanie szeregu przestępstw za pośrednictwem portali internetowych. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni oszacowano na kwotę prawie 12.000 zł. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o jej aresztowaniu na 2 miesiące.

W miniony wtorek (21.02.17) policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu zatrzymali 22-latkę poszukiwaną listem gończym przez prokuraturę w Tarnowie. Kobieta od dłuższego czasu ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci, weryfikując zdobyte informacje, ustalili jej miejsce pobytu i tam ją zatrzymali. Grudziądzanka jest podejrzana o dokonanie szeregu oszustw na portalach internetowych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzonymi byli ludzie z terenu całego kraju.

Sposób działania oszustki był zawsze podobny - na portalach aukcyjnych wystawiała odzież i obuwie na sprzedaż. Po otrzymaniu przelewu z pieniędzmi od kupującego, kontakt z nią się urywał, a potencjalny klient otrzymywał zakupionego towaru. Funkcjonariusze ustalili, że proceder ten trwał od stycznia do sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie kobieta oszukała 120 osób na łączną kwotę prawie 12.000zł.

Wczoraj (23.02.17) 22-latka została przesłuchana i śledczy postawili jej zarzuty. Dzisiaj (24.02.17) natomiast na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Grudziądzu zdecydował o aresztowaniu jej tymczasowo na 2 miesiące. Za oszustwo kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...