Poszukiwani wpadli, bo przekroczyli prędkość - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwani wpadli, bo przekroczyli prędkość

Data publikacji 27.02.2017

Patrol inowrocławskiej "drogówki" podczas działań zatrzymał dwie poszukiwane przez organy ścigania osoby. Wpadły one podczas kontroli, bo przekroczyły dopuszczalną prędkość.

Wczoraj (26.02.17) w Inowrocławiu na ul. Poznańskiej policjanci z "drogówki" kontrolowali prędkość jadących tam pojazdów. Około 7.40 zatrzymany został kierowca iveco, bo o 23km/h przekroczył dopuszczalną prędkość. Za to wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym. Podczas weryfikacji danych okazało się również, że mężczyzna jest od dwóch lat poszukiwany przez toruńską prokuraturę celem ustalenia miejsca jego pobytu.

Godzinę później ten sam patrol zatrzymał do kontroli peugeota, ponieważ kierująca nim również przekroczyła prędkość o 41km/h. Za to wykroczenie kobieta została ukarana mandatem i punktami. Jak się okazało ona również była poszukiwana od roku celem ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę w Lublinie i Opolu.

Obie te osoby otrzymały od policjantów stosowne wezwania do właściwych prokuratur, celem stawienia się i przeprowadzenia z nimi czynności procesowych. Jeśli zbagatelizują to, wówczas zostaną za nimi wystawione listy gończe.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska