„Spacer” po mieście słono ich kosztował - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Spacer” po mieście słono ich kosztował

Data publikacji 20.03.2017

Sąd Rejonowy w Grudziądzu przychylił się do wniosków o ukaranie skierowanych przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu w stosunku do pseudokibiców, którzy zakłócali porządek publiczny i posiadali przy sobie niebezpieczne przedmioty. 14 osób w sumie poniesie konsekwencje swoich zachowań. Ukarane one zostały grzywnami na łączną kwotę ponad 35.000zł. Wyroki są nieprawomocne.

Do zdarzeń doszło 15 i 19 stycznia tego roku. Za pierwszym razem dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zawiadomiły przypadkowe osoby, które zauważyły grupę młodych mężczyzn idących ulicą. Byli oni wulgarni i zaczepiali postronnych przechodniów. Policjanci skierowani w to miejsce wylegitymowali łącznie 3 osoby, które dodatkowo miały przy sobie wiatrówkę i pałkę teleskopową. Osoby te były bezpośrednio związane ze środowiskiem pseudokibiców. Policjanci zarekwirowali niebezpieczne przedmioty i skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grudziądzu.

Do podobnej sytuacji doszło zaledwie kilka dni później, bo 19 stycznia. Osoba obsługująca monitoring miejski zauważyła grupę kilkunastu młodych mężczyzn, którzy przemieszczali się ulicami Grudziądza. Byli oni agresywni i wulgarni w stosunku do postronnych osób. Na miejsce natychmiast zostało wysłanych kilka patroli policji, które wylegitymowały łącznie 11 osób. Podobnie jak poprzednim razem mieli oni przy sobie pałki teleskopowe, wiatrówki, łańcuchy, gaz pieprzowy, czy metalowe rurki. Legitymowani byli również związani ze środowiskiem pseudokibiców. Mundurowym tłumaczyli się, że wszyscy są przyjaciółmi i poszli razem na spacer podziwiać panoramę Grudziądza. Tak jak poprzednio i tym razem policjanci skonfiskowali niebezpieczne przedmioty i skierowali wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Sąd Rejonowy w Grudziądzu w wyrokach z 27 lutego, 9 marca oraz 15 marca ukarał wszystkich uczestników tych dwóch zajść. 1 osoba została skazana na miesiąc prac społecznych, w stosunku do innej Sąd orzekł również grzywnę w wysokości 500zł i 2000zł. 11 pozostałym została zasądzona kara 3000zł grzywny. Sąd orzekł również przepadek niebezpiecznych przedmiotów, które mieli przy sobie obwinieni.
Wyroki te są nieprawomocne.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska