Kierował TIR-em mając 3 promile w organizmie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kierował TIR-em mając 3 promile w organizmie

Data publikacji 29.03.2017

W Kamieniu Kraj., pow. sępoleński, kierujący ciągnikiem siodłowym, pomimo wyraźnych znaków informujących o ruchu jednokierunkowym wjechał pod prąd w jedną z ulic. Policjanci, którzy zauważyli ten manewr zareagowali natychmiast i zatrzymali pojazd do kontroli. Wtedy wszystko było jasne. Kierujący TIR-em miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Sępoleńscy policjanci patrolując ulice Kamienia Kraj. zauważyli w pewnym momencie ciężarówkę z naczepą, której kierujący wykonywał nieprawidłowy manewr. Mężczyzna, pomimo oznakowania pionowego informującego o ruchu jednokierunkowym, wjechał pod prąd. Policjanci zareagowali na to zachowanie i zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik na wyświetlaczu alkotestera zatrwożył nawet funkcjonariuszy. Kierowca TIR-a miał bowiem blisko 3 promile w organizmie.

W związku z popełnionym przestępstwem kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał policjanci przedstawili mu zarzuty popełnienia przestępstwa określonego w art. 178a § 1 kk, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musli liczyć się też z tym, że będział miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na szczęście kierujący w porę został wyeliminiowany z ruchu przez policjantów i nie spowodował tragedii.

Autor: opracowano na podstawie info podkom. Krzysztofa Milachowskiego
Publikacja: Kamila Ogonowska