Włamał się na konto - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamał się na konto

Data publikacji 29.03.2017

Mieszkaniec Gniewkowa w powiecie inowrocławskim przypadkowo znalazł kartę bankomatową i zamiast ją zwrócić, użył jej płacąc za zakupy w sklepach, a także stacjach paliw. Teraz odpowie za czterokrotne włamanie na konto pokrzywdzonego. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubiczu zakończyli dochodzenie w sprawie włamania na konto bankowe przy użyciu przywłaszczonej karty. Cała sprawa została zgłoszona w dniu 10 stycznia tego roku. Pokrzywdzony mężczyzna nie wiedział w jakich okolicznościach utracił swoją płatniczą kartę kredytową. Ostatni raz widział ją wieczorem w dzień poprzedzający zgłoszenie. Okazało się, że ktoś znalzał kartę i zamiast zwrócić ją do banku lub na policję kilkakrotnie dokonał nią płatności. Początkowo nie było wiadomo kto z niej skorzystał. Funkcjonariusze wykorzystali jednak wszelkie możliwości, by namierzyć sprawcę. 

To właśnie zgromadzone w trakcie postępowania dowody pozwoliły wytypować podejrzewanego o to przestępstwo. Nie było mowy o pomyłce. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Gniewkowa, pow. inowrocławski. Jak ustalili funkcjonariusze, znalezioną na parkingu kartą, aż czterokrotnie zapłacił zbliżeniowo za towary w sklepach i  paliwo na stacjach benzynowych. Wobec takiego stanu rzeczy podejrzany usłyszał cztery zarzuty włamań na konto bankowe pokrzywdzonego. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska