Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczny Powiat” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczny Powiat”

Data publikacji 30.03.2017

Na terenie powiatów grudziądzkiego i świeckiego przeprowadzone zostały policyjne działania pn. „Bezpieczny Powiat”. W ich trakcie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu pełnili służbę na terenie Grudziądza, a mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zostali oddelegowani do sąsiedniego powiatu. W działaniach udział wzięło łącznie 8 policjantów i 4 nieoznakowane radiowozy wyposażone w videorejestratory.

Wczoraj (29.03.17) na drogach powiatu świeckiego i grudziądzkiego odbyły się policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny Powiat”. Polegały one na rotacyjnej wymianie policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Wymiana funkcjonariuszy pomiędzy jednostkami miała na celu wprowadzenie na nadzorowane trasy nowych nieoznakowanych pojazdów w celu ujawnienia wykroczeń i przestępstw popełnianych między innymi przez miejscowych kierujących, którzy rozpoznają radiowozy będące na stanie obu komend. Głównym założeniem działań było wprowadzenie przekonania oraz wytworzenie wśród uczestników ruchu przeświadczenia o nieuchronności kary w sytuacjach niestosowania się do obowiązującego prawa i co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa na drogach obu powiatów.

W akcji udział wzięło 8 policjantów (po 4 z każdej jednostki) oraz 4 nieoznakowane radiowozy wyposażone w videorejestratory. Funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 63 kontrole drogowe i nałożyli 50 mandatów karnych. Skierowali również jeden wniosek o ukaranie do Sądu oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Planowane są już kolejne tego typu działania we współpracy z innymi jednostkami policji.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska