WIADOMOŚCI

Wzmocnione i skoordynowane patrole „drogówki” z Inowrocławia oraz Radziejowa

Data publikacji 30.03.2017

Działania dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na terenie ościennych powiatów, przeprowadzili policjanci dwóch komend powiatowych z Inowrocławia i Radziejowa. Celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach i głównych ciągach komunikacyjnych.W działaniach wzięło udział 4 funkcjonariuszy z WRD KPP w Inowrocławiu i 4 z ORD KPP w Radziejowie.

Policjanci z Inowrocławia i Radziejowa przeprowadzili wczoraj (29.03.17) działania pod nazwą „Bezpieczna Droga Krajowa nr 62 i Droga Wojewódzka nr 412”. Właśnie te drogi przebiegają  przez teren powiatu inowrocławskiego i radziejowskiego. Zadania mundurowych były ukierunkowane w szczególności na zwracanie uwagi na popełniane wykroczenia: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych i samych pieszych, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie przez kierowcę z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Inowrocławscy policjanci skontrolowali 40 pojazdów, pouczyli 3 osoby, a 23 ukarali mandatami karnymi, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Służba miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i głównych ciągach komunikacyjnych, a w tym ograniczanie ilości zdarzeń drogowych oraz minimalizowanie ich skutków.

Radziejowscy policjanci natomiast skontrolowali 72 pojazdy. Każdy z kierujących został sprawdzony pod względem stanu trzeźwości. Na szczęście nikt nie jechał „na podwójnym gazie”. Niemniej w 24 przypadkach mundurowi nałożyli mandaty karne na kierujących za popełnione wykroczenia. Sporządzono jeden wniosek o ukaranie, zatrzymano 1 prawo jazdy oraz 4 dowody rejestracyjne.

 

zdjęcia KPP w Radziejowie

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska