Bliżej Seniorów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bliżej Seniorów

Data publikacji 30.03.2017

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo postanowili odwiedzić Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Toruniu. Tematem wiodącym, jak w tego typu przypadkach, było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Funkcjonariusze jednak w swojej prezentacji najwięcej uwagi poświęcili wyłudzeniom na tzw. wnuczka lub funkcjonariusza CBŚP. Mowa była również o metodach, jakie stosują sprawcy kradzieży kieszonkowych.

Wczoraj  (29.03.17) o 11:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo postanowili odwiedzić Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyło 60 Seniorów oraz pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Tematem wiodącym, jak w tego typu przypadkach, było szeroko pojęte bezpieczeństwo osobiste. Funkcjonariusze jednak w swojej prezentacji najwięcej uwagi poświęcili wyłudzeniom na tzw. wnuczka lub funkcjonariusza policji czy CBŚP, ale mowa była też o metodach, jakimi posługują się sprawcy kradzieży kieszonkowych. Seniorzy mieli wiele pytań do zagadnień poruszonych przez sierż. szt. Jarosława Starzyńskiego i asp. Zdzisława Sobiecha.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska