Szkolenie policjantów - profilaktyków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Szkolenie policjantów - profilaktyków

Data publikacji 30.03.2017

Policjanci zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej i przestępczości wśród nieletnich w jednostkach miejskich oraz powiatowych kujawsko-pomorskiego garnizonu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy. Głównym celem spotkania było wytyczenie kierunków w jakich problematyka ta ma podążać.

Szkolenie, które odbyło się w miniony wtorek  (28.03.17) zostało zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Uczestniczyło w nim 32 policjantów. Wśród zaproszonych gości znalazł się Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pan Jakub Wawrzyniak, współautor kampanii informacyjnej dotyczącej popularyzacji numeru alarmowego „112” oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski.

Komendant rozmawiał z policjantami o szeroko pojętej profilaktyce społecznej wśród dzieci i młodzieży, a także wskazał kierunki w jakich podążać będzie ona w najbliższej przyszłości.

Funkcjonariusze zapoznani zostali z założeniami kampanii informacyjnej numeru „112” oraz możliwością realizacji tej tematyki przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na terenie garnizonu kujawsko-pomorskiego. Przybliżono założenia programu „Sztuka Wyboru” oraz konkursu „Jestem bezpieczny - umiem pomagać”, który będzie realizowany na terenie naszego województwa w przyszłym roku. 

Zwrócono szczególną uwagę na realizację debat społecznych, budowanie programów profilaktycznych oraz wykorzystanie w tym celu mediów społecznościowych. 

Poznane informacje z pewnością pozwolą na nowocześniejsze spojrzenie na temat profilaktyki i wykorzystanie jej podczas codziennej służby.

 

 

Autor: podkom. Monika Hermann
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz