Podsumowanie działań na drogach "Bezpieczny Weekend" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań na drogach "Bezpieczny Weekend"

Data publikacji 18.04.2017

Działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek (14.04.17) po południu, a zakończyły wczoraj (17.04.17). Przez te dni na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby. Policjanci zatrzymali aż 63 pijanych kierujących.

Podczas akcji „Bezpieczny Weekend” policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszali, kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Sprawdzali także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach oraz to czy danym autem podróżuje adekwatnie do miejsc odpowiednia ilość osób, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Zwracali uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

W działaniach „Bezpieczny Weekend” uczestniczyło 2409 policjantów, wspomaganych przez 101 funkcjonariuszy innych służb. Na drogach naszego województwa doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych.

Policjanci zatrzymali 63 pijanych kierujących.

 

"Bezpieczny Weekend" w powiecie wąbrzeskim

"Bezpieczny Weekend" w powiecie inowrocławskim

"Bezpieczny Weekend" w powiecie włocławskim

"Bezpieczny Weekend" w powiecie rypińskim

"Bezpieczny Weekend" w powiecie bydgoskim

Publikacja: Kamila Ogonowska