Święconka w motocyklowym kasku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Święconka w motocyklowym kasku

Data publikacji 18.04.2017

Ponad tysiąc motocyklistów wraz ze swoimi rodzinami zgromadziło się w „Młynie”, aby tradycyjnie, choć nietypowo, poświęcić swoje pokarmy układając je w motocyklowych kaskach. Na tym niecodziennym spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli samorządów oraz służb z Komendantem Miejskim Policji w Toruniu insp. Maciejem Lewandowskim na czele. Takie spotkanie to zawsze doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie.

W minioną świąteczną sobotę (15.04.17) przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu insp. Maciej Lewandowski Komendant Miejski Policji w Toruniu wraz z funkcjonariuszami uczestniczył w kolejnej już edycji ,,Święconki w kasku”. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich pasjonatów motocykli, którzy tradycyjnie chcą poświęcić pokarmy wielkanocne, umieszczając je w kaskach. ,,Święconka w kasku” zgromadziła ponad 1000 motocyklistów wraz ze swoimi rodzinami.

Dla policjantów to zawsze doskonała okazja, aby rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Funkcjonariuszki z KMP w Toruniu wraz z uczniami II LO w Toruniu  przy wykorzystaniu tzw. ,magicznej tuby pokazywali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Każdy miał szansę otrzymać opaskę odblaskową, dzięki której stanie się bardziej widoczny na drodze po zapadnięciu zmroku. Każdy też mógł spróbować swoich sił w przejściu w alkogoglach i narkogoglach, które w przybliżeniu imitują widzenie po spożyciu alkoholu lub substancji narkotycznych. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami o negatywnych skutkach fizycznych, psychicznych i społecznych związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych czy o tym, jakie zagrożenie stanowi na drodze pijany uczestnik ruchu.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska