WIADOMOŚCI

Etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty

Data publikacji 23.04.2017

Nakielscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje XL już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku turniej zainaugurował ogólnopolską akcję pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W sobotę (22.04) w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie odbyła się XL edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej, którego głównym celem jest popularyzowanie znajomości przepisów ruchu drogowego, tradycyjnie już, prowadzili nakielscy policjanci.

W tym roku turniej BRD zainaugurował ogólnopolską akcję pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która promuje bezpieczeństwo rowerzystów.

W turnieju rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz szkoły gimnazjalne. W pierwszym etapie, uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów drogowych oraz przepisów dotyczących skrzyżowań. Następnie sprawdzane były praktyczne umiejętności udzielania pomocy medycznej.

W kolejnych etapach turnieju uczniowie wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na torze sprawnościowym, a także tzw.: „miasteczku ruchu drogowego”.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się dużym zaangażowaniem. Komisja konkursowa na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców.

Kwalifikacja ogólna prezentowała się następująco:

Szkoły podstawowe:

  • I miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie
  • II miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Mycielewie
  • III miejsce - drużyna Szkoły Podstawowej w Mroczy

Szkoły gimnazjalne:

  • I miejsce - drużyna Gimnazjum nr 2 w Szubinie
  • II miejsce - drużyna Gimnazjum w Mycielewie
  • III miejsce - drużyna Gimnazjum w Mroczy

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Uhonorowani zostali także zwycięzcy indywidualni. W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się Jakub Spychała ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, a wśród gimnazjalistów najlepszy był Damian Jemioła z Gimnazjum nr 2 w Szubinie.

Fundatorami cennych nagród rzeczowych byli Starosta Nakielski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło, Burmistrz Miasta i Gminy Szubin, Burmistrz Miasta i Gminy Kcynia, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Wójt Sadek. Już po raz kolejny nagrody ufundowało także Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ares z Nakła.

Zwycięzcy etapu powiatowego reprezentować będą powiat nakielski w etapie okręgowym.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska/KPP Nakło nad Notecią
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska