WIADOMOŚCI

Aleksandrowscy policjanci na Powiatowych Eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Data publikacji 24.04.2017

W Zespole Szkół w Brudnowie odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, w których uczestniczyli aleksandrowscy policjanci. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny ze szkół podstawowych z powiatu aleksandrowskiego. Uczestnicy sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. W trakcie trwania zawodów policjanci promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo".

W Zespole Szkół w Brudnowie, pow. aleksandrowski, odbyły się eliminacje do Turnieju Wiedzy o  Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Do konkursu przystąpiły cztery drużyny ze szkół podstawowych. Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne, w skład których wchodziło pokonanie rowerowego toru przeszkód i udzielenie pomocy przedmedycznej na miejscu zdarzenia drogowego.

W obu kategoriach bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze szkoły w Brudnowie. W trakcie turnieju aleksandrowscy policjanci promowali bezpieczeństwo rowerzystów w ramach rozpoczętej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wszystkim uczestnikom i reprezentantom powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska