Rowery elektryczne dla żnińskich policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rowery elektryczne dla żnińskich policjantów

Policjanci ze Żnina otrzymali kolejne dwa rowery elektryczne. Ich zakup w całości sfinansował Urząd Miejski w Żninie. Mundurowi będą jeszcze skuteczniej patrolować ulice i parki wykorzystując ten sprzęt.

Na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Żninie odbyło się przekazanie przez Burmistrza Żnina P. Roberta Luchowskiego dwóch rowerów elektrycznych dla żnińskich policjantów. Zakup jednośladów został sfinansowany w całości przez Urząd Miejski w Żninie. Do tej pory żniński garnizon dysponował czterem rowerami elektrycznymi: dwa przekazał Urząd Miejski w Barcinie, a kolejne dwa stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Pałuki – Wspólna Sprawa”.

Patrole rowerowe skupią się w głównej mierze na terenach zielonych: skwerach, parkach, szlakach pieszych i rowerowych, a także w rejonie jezior. W czasie letnim to właśnie tam najczęściej dochodzi do niszczenia ławek, koszty na śmieci czy zakłócania porządku publicznego. Jednoślady sprawdzą się w szczególności tam, gdzie patrol pieszy mógłby być zbyt wolny, a z kolei radiowóz nie mógłby wjechać.

 

 

 

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz