Areszt za kradzież samochodu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt za kradzież samochodu

Data publikacji 18.05.2017

We wtorek sąd zadecydował o areszcie dla 56-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna poruszał się samochodem skradzionym na terenie Niemiec. Policjanci prowadzą już przeciwko niemu dochodzenie o kradzież z włamaniem.

W niedzielę (14.05) policjanci żnińskiej komendy, podczas obserwacji ruchu drogowego na drodze krajowej numer 5, zauważyli kierującego, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Zatrzymali go i wówczas okazało się, że w stacyjce pojazdu Smart Daimler – Benz zamiast kluczyka znajduje się złodziejski „łamak”. Sprawdzenie w policyjnych bazach potwierdziło, że samochód został skradziony na terenie Niemiec na początku maja br. 56-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

We wtorek (16.05) Sąd Rejonowy w Żninie, II Wydział Karny zastosował wobec 56-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego w województwie lubuskim, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy w związku z podejrzeniem kradzieży z włamaniem.

 

 

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: asp. Piotr Duziak