Dzielnicowi gminy Osięciny i Mogilna znakowali rowery - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowi gminy Osięciny i Mogilna znakowali rowery

Data publikacji 19.05.2017

Osięcińscy i mogileńscy dzielnicowi kontynuują akcję znakowania rowerów. Taki indywidualny numer naniesiony na pojazd jest dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Każdy chętny, kto posiada dowód zakupu roweru może udać się w wyznaczonych terminach do jednostki policji i "naznaczyć" swoją własność.

Dzielnicowy gminy Osięciny asp. szt. Grzegorz Kralski przeprowadził w Kościelnej Wsi akcję znakowania rowerów. Specjalnym do tego urządzeniem Engrawer nanosił na ramę jednośladu numer identyfikacyjny. Każdy rower został również oznaczony specjalną nalepką, a właściciel otrzymał identyfikator rowerowy.
W ramach prowadzonej akcji na terenie powiatu radziejowskiego oznakowano już blisko 1000 jednośladów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Radziejowie w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 10:00-14:00 istnieje możliwość bezpłatnego oznakowania i zarejestrowania posiadanego roweru.
Właściciel jednośladu powinien posiadać dowód tożsamości (znakowania nie mogą dokonać osoby niepełnoletnie, chyba, że przyjdą z pełnoletnim opiekunem) oraz dokument stwierdzający zakup (np. faktura, paragon, karta gwarancyjna).

Natomiast wczoraj (18.05.17) od 15:00 wszyscy chętni mogli oznakować bezpłatnie swój rower w KPP w Mogilnie. Z tej okazji skorzystału 31 cyklistów. Chociaż znakowanie samo w sobie nie uchroni nikogo przed kradzieżą, to jednak, jak pokazuje praktyka, znacząco ułatwia odszukanie właściciela w przypadku odnalezienia skradzionego roweru.

Kolejna akcja odbędzie się 25 maja o godzinie 15:00 w Komisariacie Policji w Strzelnie.

Autor: opracowano na podstawie info z KPP w Mogilnie i Radziejowie
Publikacja: Kamila Ogonowska