W plenerze o bezpieczeństwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W plenerze o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.05.2017

Policjantki Wydziału Prewencji KPP w Inowrocławiu wzięły udział w imprezie plenerowej organizowanej na gniewkowskim rynku. Organizatorem festynu była tamtejsza Szkoła Podstawowa nr 1.

Funkcjonariuszki Wydziału Prewencji KPP w Inowrocławiu mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak, sierż. szt. Anna Grecman oraz sierż. Kamila Walicka, na zaproszenie organizatorów, uczestniczyły w festynie, który odbył się wczoraj (18.05.17) na gniewkowskim rynku. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie imprezę plenerową zorganizowała w ramach Dni Gniewkowa. Uczestników nie trzeba było zachęcać do pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Policjantki edukowały dzieci i młodzież poprzez grę edukacyjną, którą opracowały kilka miesięcy temu. Jej wykonanie możliwe było dzięki środkom Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu. Uczestniczące drużyny musiały skupić się na pytaniach i zadaniach dotyczących m.in. zagadnień w ruchu drogowym, bezpiecznego spędzania czasu, korzystania z internetu i komputera, numerów alarmowych oraz bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się wakacji. Gracze poprzez dobrą zabawę utrwalali i poznawali zasady bezpieczeństwa.

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska