Chciał skorumpować policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Chciał skorumpować policjantów

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci ruchu drogowego z Mogilna zatrzymali kierowcę kii carens, który wręczył im łapówkę. Mężczyzna oferował 200 złotych za "przymknięcie oka" na to, że przekroczył prędkość, a na dodatek kierował będąc pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25.05.17) o 9.45 w miejscowości Chabsko, pow. mogileński. Policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na trasie prowadzącej w kierunku Poznania. Jeden z funkcjonariuszy zwrócił uwagę na jadący w ich kierunku samochód. Wycelowany w pojazd miernik prędkości wskazał prędkość 75 km/h, czyli o 25 km/h za dużo. Kierowca kii carens został zatrzymany do kontroli. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Alkotest tylko potwierdził, że mężczyzna kierował samochodem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wtedy kierowca postanowił sam załatwić sprawę z policjantami. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaoferował im 200 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. "Łapówkarz" został poinformowany, że jest zatrzymany za próbę przekupstwa. 61-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, odpowie przed sądem za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu oraz przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska