Policjanci z Inowrocławia zatrzymali „konesera” złota - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali „konesera” złota

Data publikacji 31.05.2017

Z karą do 5 lat więzienia musi liczyć się 25-letni mieszkaniec Inowrocławia. Odpowie on za trzy przestępstwa kradzieży złotych łańcuszków. Zuchwale zrywał je kobietom z szyi i uciekał. Teraz nie uniknie kary.

Dwa dni temu (29.05.17) na Osiedlu Rąbin w Inowrocławiu doszło do zuchwałej kradzieży. Wchodzącą do klatki bloku kobietę zagadnął obcy mężczyzna. Spytał czy mieszka tu pewna kobieta o wskazanym nazwisku, jak się potem okazało, by odwrócić jej uwagę. Po czym szybki ruchem zerwał kobiecie z szyi złoty łańcuszek i uciekł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z patrolu natychmiast udali się w rejon, gdzie doszło do kradzieży. Mając ogólny opis wyglądu złodzieja, po pewnym czasie zauważyli tak właśnie ubranego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Na nic mu się to zdało, bo krótko po tym policjanci go zatrzymali. Wpadł on w ręce mundurowych już po kilkunastu minutach od zaistnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (30.05.17) 25-letni inowrocławianin usłyszał zarzut trzech kradzieży. Podczas gromadzenia materiału dowodowego kryminalni dowiedli bowiem, że na koncie ma jeszcze dwa inne tego typu przestepstwa.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska