Policjanci w akcji „Toruń na rowery” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci w akcji „Toruń na rowery”

Data publikacji 31.05.2017

Tam, gdzie mowa o bezpieczeństwie rowerzystów nie mogło zabraknąć tych, którzy na co dzień o nie dbają. Toruńską policję reprezentowali dzielnicowi i funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki i Wykroczeń Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Na imprezie zorganizowanej w ramach kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”, którą odwiedziło około pół tysiąca osób, dzielnicowi znakowali rowery. Z okazji tej skorzystało kilkudziesięciu właścicieli jednośladów.

W minioną sobotę (27.05.17)  terenie Szkoły Leśnej na Barbarce odbył się festyn „Toruń na rowery”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Wydział Sportu i Turystyki UM w Toruniu.  Wszędzie tam, gdzie mowa o bezpieczeństwie rowerzystów nie mogło zabraknąć tych, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach, czyli policjantów.

Toruńską komendę reprezentowali dzielnicowi i funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki i Wykroczeń Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Na imprezie zorganizowanej w ramach kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”, którą według szacunków odwiedziło około pół tysiąca osób, policjanci opowiedzieli uczestnikom o prawidłowym zabezpieczeniu rowerów, jak chronić siebie przed skutkami wypadków drogowych oraz przypomnieli przepisy regulujące poruszanie się rowerzystów po naszych drogach.

Przez cały czas trwania imprezy dzielnicowi znakowali rowery. Jak się okazało, chętnych było kilkadziesiąt osób, które w taki sposób postanowiło zabezpieczyć swoje jednoślady.

Na najmłodszych czekały kolorowanki z zakresu bezpieczeństwa i magiczna tuba.  Takie spotkania to zawsze znakomita okazja do wymiany doświadczeń i zadania pytania fachowcom. Jak się okazuje i tym razem nie zabrakło chętnych, którzy chcieli rozwiać swoje wątpliwości.


 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska