To nie byli dobrzy znajomi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

To nie byli dobrzy znajomi

Data publikacji 31.05.2017

Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali sprawców rozboju i zebrali przeciwko nim dowody. Dwaj mężczyźni po tym, jak wtargnęli do mieszkania swojego znajomego, pobili go i okradli. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu (28.05.17) w Inowrocławiu na ul. Poznańskiej doszło do rozboju. Dwaj mężczyźni odwiedzili swojego znajomego, ale, jak się okazało, bynajmniej nie w celach towarzyskich. Jeden z nich wypchnął okno na parterze budynku i tym sposobem dostał się do mieszkania, po czym swojemu kompanowi otworzył drzwi od środka. Gdy jeden z napastników bił właściciela, drugi kradł wartościowe przedmioty. Ich łupem padły telefony komórkowe i miniwieża z głośnikami. Sprawcy, gdy uznali, że się już obłowili, uciekli.

Właściciel powiadomił Policję i wskazał, kto dokonał na jego szkodę przestępstwa. Zatrzymanie sprawców było kwestią czasu.

Jeszcze tego samego dnia policjanci namierzyli jednego z podejrzewanych. Gdy weszli do jego mieszkania, zastali tam również jego kompana. Obaj mężczyźni w wieku 26 i 23 lata zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania tego mieszkania policjanci odzyskali skradzione mienie.

Kryminalni zgromadzili dowody, by przedstawić je oskarżycielowi. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Przy czym młodszy z nich odpowie jeszcze za uszkodzenie mienia.  Zdemolował on bowiem w tym miesiącu jedną z klatek przy ul. Św. Ducha w Inowrocławiu, gdzie powyrywał przewody, zniszczył kontakty i lampy.

W sprawie zatrzymanych policjanci wystąpili do prokuratury o tymczasowe ich aresztowanie. Posiedzenie w sądzie, które odbyło się dzisiaj (31.05.17) zakończyło się tym, że podejrzani trafili do aresztu tymczasowo na 2 miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska