"Bezpiecznie - Chce się żyć” w Inowrocławiu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

"Bezpiecznie - Chce się żyć” w Inowrocławiu

Data publikacji 06.06.2017

W Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyły się wczoraj działania w ramach kampanii „Bezpiecznie – Chce się żyć“. Była to już kolejna edycja, organizowana przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a w której wzięli udział policjanci.

Tym razem prezentacje i prelekcje były poświęcone pieszym i ich postępowaniu podczas poruszania się po drogach. Na scenie, kom. Sebastian Górski p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przedstawił problematykę bezpieczeństwa. Przytoczył wiele przykładów negatywnych zachowań kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, którzy sami łamią przepisy. Swoje wypowiedzi poparł wieloma zdjęciami z kamer miejskich monitoringów. Z pewnością wywołały one refleksje u widzów, jak istotna jest jedna chwila, która kosztuje ludzkie życie.

Policjanci, asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski, przygotowali dla uczestników liczne elementy odblaskowe i breloki z hasłami „Nie piję, bo jadę!”. Materiały te ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Na zakończenie seminarium widzowie mogli wysłuchać koncertu zespołu De Mono. Działania prewencyjne przeprowadzone w taki sposób połączyły edukację i rozrywkę.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska