Karta rowerowa – moim pierwszym „prawem jazdy” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Karta rowerowa – moim pierwszym „prawem jazdy”

Karta rowerowa – moim pierwszym „prawem jazdy” - pod takim hasłem policjanci z Komisariatu Policji w Nowem i komendy w Świeciu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem. Blisko stu czwartoklasistów z rąk dzielnicowego otrzymało karty rowerowe i „Wkręcało się w bezpieczeństwo”.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta.  Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Wczoraj (20.06.2017r.) na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem uczniowie klas czwartych spotkali się z policjantami z Komisariatu Policji w Nowem i Zespołu ds. Nieletnich świeckiej komendy właśnie po to, aby otrzymać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Do sprawdzenia umiejętności w dwuetapowym egzaminie, przeprowadzonym przez nauczycieli szkoły, uczniowie przystąpili już wcześniej. Teraz, dzieci mogą samodzielnie wyjechać na jezdnię.

Uroczystości towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Kto ma pierwszeństwo na przejściu dla pieszych? Jakie światło zapala się po czerwonym? M.in. na te pytania musiały opowiedzieć dzieci, aby otrzymać upominek od Ambasadora AmberOne Autostrady A1 – Ambrożego. Zabawę uświetniał również policyjny Polfin. Obie maskotki zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz tańca oraz modę „odblaskową”. Aby utrwalić zdobytą wiedzę asp. szt. Marek Rydzewski przeprowadził z dziećmi pogadankę przypominając, że nie należy lekceważyć zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień, życząc udanych wycieczek rowerowych i aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz