Wiedzieli u kogo szukać pomocy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wiedzieli u kogo szukać pomocy

„Odwaga jest to wiedza o tym czego się trzeba bać, a czego nie trzeba” – Platon. Słowa te rozumieją zapewne czterej nastolatkowie z Maksymilianowa. Wiedzieli do kogo biec po pomoc, i że jest ona niezbędna.

W ubiegłym tygodniu, popołudniu na terenie Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie 12-letnia Ola, 11-letni Filip, 10-letni Bartosz i 13-letni Kacper bez wątpienia wykazali się ogromną odwagą i troską o ludzkie bezpieczeństwo, podczas gdy było ono zagrożone.

W tym dniu dzieci bawiąc się na boisku szkolnym zauważyły nieznanego mężczyznę, którego zachowanie zaniepokoiło je. Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy. Zachowywał się nieracjonalnie i niebezpiecznie dla samego siebie. Dzieci pobiegły do policjanta, który mieszkał w okolicy.

-Pan jest policjantem?! Pan jest policjantem?!

Po uzyskaniu potwierdzenia, że znalazły właściwą osobę opowiedziały co się dzieje na boisku. Dzięki reakcji dzieci w porę na miejsce przybyły służby ratunkowe, które mężczyźnie udzieliły niezbędnej pomocy.

Z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego i Miejskiego Policji w Bydgoszczy dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki, które podczas apelu w obecności dyrekcji, nauczycieli jak i kolegów i koleżanek ze szkoły, zostały im wręczone.

Dla wręczających dyplomy przedstawicieli policji była to ogromna radość i duma, gdyż takie zachowania dzieci bez wątpienia świadczą o tym, że warto rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i kształtować wzorowe postawy obywatelskie od najmłodszych lat.

Postawa Oli, Filipa, Bartosza i Kacpra ze Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie i Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy jest wzorem do naśladowania dla innych, nie tylko dla ich rówieśników. Ich zachowanie pokazało, że prawdziwym bohaterem może zostać każdy kto wie i rozumie czego się trzeba bać, a czego nie trzeba.

 

 

Autor: Magdalena Daniel – KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz