WIADOMOŚCI

Rowerzysta z bronią palną zatrzymany przez policjantów z Błonia

Data publikacji 03.07.2017

Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali mężczyznę, który pijany jechał rowerem, a jego styl jazdy powodował niebezpieczeństwo na drodze. Chwilę później okazało się, że 42- latek ma przy sobie broń palną oraz amunicję. Bydgoszczanin został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt.

Wszystko zaczęło się w miniony czwartek (29.06.2017) na ulicy Wysokiej w Bydgoszczy. Wówczas kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu jadąc wspomnianą ulicą zwrócili uwagę na rowerzystę, którego styl jazdy odbiegał od bezpiecznego. Mężczyzna jechał środkiem jezdni, wykonywał nieskoordynowane manewry, niespodziewanie zmieniając kierunki jazdy. W pewnym momencie nagle zatrzymał się przez pojazdem policjantów, porzucił rower, po czym z agresją i wulgaryzmami skierował się w ich stronę.

Podjęte wobec mężczyzny czynności szybko potwierdziły, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na tym jednak nie koniec. Podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili przy mężczyźnie broń palną, magazynki oraz 14 sztuk amunicji, na które wymagane jest zezwolenie. 42-latek takiego nie posiadał. W związku z tym został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Śledczy z komisariatu na Błoniu, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie  zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 42-latka. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku i aresztował go na dwa miesiące. Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Osobno bydgoszczanin odpowie za wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej.

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska