Z podopiecznymi MCK w Lipnie o bezpieczeństwie nad wodą - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Z podopiecznymi MCK w Lipnie o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 05.07.2017

Ratownik i policjantka spotkali się z dziećmi, które w ramach spędzanych w mieście wakacji uczestniczyły w zajęciach organizowanych dla nich przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozmawiano o bezpiecznym spędzaniu czasu nad wodą.

Dzisiaj (5.07.17) w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie odbyło się jedno ze spotkań organizowanych podczas wakacji dla dzieci z Lipna. Na dzisiejszą pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą przybył ratownik z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Opowiadali oni zgromadzonym o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci i młodzież wysłuchały edukacyjno-profilaktycznej pogadanki na temat bezpiecznych zachowań nad akwenami. Ratownik omówił budowę kąpieliska i jego oznakowanie oraz przypomniał zasady bezpiecznej kąpieli. Wraz z policjantką zaprezentowali też prowadzeniea resuscytacji i postępowanie z osobą poszkodowaną.  

Na koniec policjantka przypomniała zgromadzonym o ważnej roli, jaką nad wodą spełnia ratownik WOPR i o tym, że na kąpieliskach bezwzględnie należy słuchać wydawanych przez niego poleceń, bo konsekwencje finansowe związane z nałożeniem grzywny na tych, którzy nie stosują się do regulaminów kąpieli to niewielka kara w porównaniu z tą, jaką można zapłacić za brawurę i nieodpowiedzialne zachowania nad wodą.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska