WIADOMOŚCI

Bezpiecznie podczas czterodniowych Mistrzostw Europy U23 w Lekkiej Atletyce

Data publikacji 17.07.2017

Wczoraj w Bydgoszczy zakończyły Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce. Przez cztery dni na Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka było wiele emocji i wrażeń. Dla kibiców to sportowe widowisko, natomiast dla bydgoskich policjantów to kolejne zabezpieczenie i troska o bezpieczeństwo. Podobnie jak w zabezpieczeniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21 tak i teraz podczas zawodów było bezpiecznie.

Bydgoskie mistrzostwa lekkoatletyczne U23 za nami. Od czwartku do niedzieli (13-16.07.2017) na bydgoskim stadionie przy ulicy Gdańskiej zmagało się blisko 1100 lekkoatletów z 47 krajów. Każdego dnia rozegrane zawody oglądało około 3 tysięcy kibiców. Zawodnicy na bieżni, skoczni i rzutni stadionu wylewali pot oraz wyciskali ostatnie siły w rywalizacji. W trakcie tych zmagań, bydgoscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zawodników, kibiców oraz mieszkańców miasta.

Podczas całej imprezy nie odnotowaliśmy incydentów dotyczących zakłóceń imprezy, które miałyby wpływ na bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców Bydgoszczy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kibice stosowali się do poleceń służb porządkowych, całkowicie oddając się dopingowaniu zawodnikom.

Do zabezpieczenia spotkań zostali zaangażowani przede wszystkim policjanci służb patrolowo- interwencyjnych i ruchu drogowego.  Funkcjonariusze zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, dbali o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski