Nie miał odblasków, za to miał narkotyki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie miał odblasków, za to miał narkotyki

Dyżurny lipnowskiej jednostki od zaniepokojonego użytkownika drogi otrzymał informację o nieoświetlonym pieszym stwarzającym zagrożenie. Na drogę we wskazane miejsce udała się załoga ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Lipna. Mężczyzna idący drogą rzeczywiście nie miał odblasków, ale miał za to przy sobie narkotyki.

Wczoraj (3.08.17), po północy dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał wiadomość od zaniepokojonego użytkownika drogi o tym, że w miejscowości Popowo, szosą w kierunku Włocławka porusza się pieszy, nieposiadający elementów odblaskowych. Na domiar złego, zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, bo zataczał się na jezdnię.

Na miejsce udał się patrol prewencji, który rzeczywiście potwierdził zgłoszony fakt. Okazało się jednak, że wykroczenie jakiego dopuścił się 24-letni mieszkaniec gm. Lipno wychodząc na drogę bez odblasków to nie jedyne przekroczenie prawa. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy co do tego czy nie znajduje się on pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli u pieszego dwa woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.
Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddał się karze.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska