W Grodzie Piasta „kręci nas bezpieczeństwo nad wodą” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W Grodzie Piasta „kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”

Dzielnicowi z gminy Gąsawa spotkali się z dziećmi przebywającymi w ośrodku wypoczynkowym „Gród Piasta” na obozie zorganizowanym przez PCPR w Żninie. W ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą”, którą patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, mundurowi propagowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz przygotowali pokaz radiowozu.

Dzielnicowi z gminy Gąsawa: sierż. sztab. Dawid Superczyński i mł. asp. Karol Susz spotkali się z dziećmi przebywającymi na obozie socjoterapeutycznym w ramach projektu „nie krzywdź – kochaj mnie” w ośrodku wczasowym „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej.

W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Przypominali, że ostrożność należy zachować nie tylko podczas kąpieli w jeziorze, ale również podczas korzystania z basenu. Radzili, aby wybierać strzeżone kąpieliska i korzystać z nich wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Podkreślali, że podczas korzystania ze sprzętu pływającego jak kajaki czy rowery wodne, zawsze należy mieć założony kapok. Omówili również jak postępować w przypadku zagubienia się na plaży czy w lesie.

Na koniec spotkania dzielnicowi zaprezentowali dzieciom radiowóz. Maluchy z wielką frajdą zasiadały za jego kierownicą. Kilku z nich zadeklarowało, że w przyszłości będą stróżami prawa. 

 

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz