WIADOMOŚCI

„Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” na kikolskiej plaży

Data publikacji 16.08.2017

Na kikolskiej plaży w powiecie lipnowskim odbył się piknik ekologiczny, w którym wzięli udział policjanci z tamtejszego posterunku, a także z komendy w Lipnie. Policjanci jak zawsze promowali bezpieczeństwo, a tym razem w ramach ministerialnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” główny nacisk położyli na profilaktykę nad akwenami.

Wczoraj (15.08.17) policyjny namiot stanął na kikolskiej plaży, gdzie policjanci z tamtejszego posterunku wraz z kolegami z lipnowskiej komendy promowali bezpieczeństwo nad akwenami. Licznie zgromadzeni uczestnicy pikniku chętnie rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa. Dzieci za dobre odpowiedzi z zakresu bezpiecznej kąpieli i poruszania się po drogach otrzymywały drobne upominki, a dorośli mogli zabrać ulotki profilaktyczne i naklejki.

Policjantka przypomniała zgromadzonym podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać nad wodą, a dla dzieci mundurowi zorganizowali konkurs rysunkowy z nagrodami, którego tematem była oczywiście bezpieczna kąpiel wakacyjna.

Dorośli chętnie pokonywali w alkogoglach przygotowany przez policjantów slalom, aby na własnej skórze przekonać się, jak niebezpieczne może być wsiadanie za kierownicę auta po alkoholu.

Podobne spotkania profilaktyczne odbyły się w zeszłym tygodniu w Skępem, gdzie policjanta spotkała się z uczestnikami obozu sportowego organizowanego przez klub „Wisełka Centrum”, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

W minioną sobotę (12.08.17) natomiast policjanci uczestniczyli także w pikniku profilaktycznym zorganizowanym dla mieszkańców przez OSP w Suradówku.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska