WIADOMOŚCI

POM@GAMY - kolejna edycja akcji toruńskich policjantów w trosce o dzieci i młodzież

Data publikacji 06.09.2017

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu rusza kolejna edycja akcji „POM@GAMY”. Od 1 września wszyscy uczniowie szkół z Torunia i z powiatu toruńskiego mogą kontaktować się z funkcjonariuszami za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Od 1 września wszyscy uczniowie szkół z Torunia i z powiatu toruńskiego mogą kontaktować się z funkcjonariuszami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu rusza kolejna edycja akcji „POM@GAMY”. Uczniowie mogą skorzystać z adresu mailowego: pomagamy.torun@bg.policja.gov.pl. Jest on obsługiwany przez funkcjonariuszy wydziału prewencji zajmujących się problematyką nieletnich. Na ten adres dzieci i młodzież będą mogli przesyłać wiadomości w przypadkach, gdy będą potrzebowali pomocy w związku z przemocą w szkole lub w domu, poważnymi konfliktami, czy innymi problemami, w których rozwiązaniu niezbędna będzie pomoc policjantów.

Często dzieci i młodzież sami borykają się z poważnymi problemami, bądź starają się od nich uciec dlatego, że nie mają wsparcia w dorosłych, nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, nie są w stanie, z różnych względów, zwrócić się o nią do rodzica, nauczyciela, czy pedagoga. Zdarza się, że problemy takie narastają i przychodzi czas, gdy wydaje się, że na ich rozwiązanie jest już za późno.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Toruniu uruchamiają adres mailowy właśnie dla takich osób. Każda wiadomość będzie rzetelnie sprawdzana i na każdą zostanie udzielona odpowiedź. Wiadomość można wysłać anonimowo.  

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy w szkole, czy w domu. Jeżeli widzisz, że ktoś jest krzywdzony, a nie potrafi lub nie szuka pomocy napisz do policjantów z Torunia: pomagamy.torun@bg.policja.gov.pl

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska