WIADOMOŚCI

Przy okazji znakowania rowerów promowali akcję "Świeć przykładem"

Data publikacji 12.10.2017

Osięcińscy dzielnicowi wykorzystali okazję i przy okazji znakowania rowerów promowali akcję „Świeć przykładem”. Kampania ta skierowana jest głównie właśnie do cyklistów, ale i do pieszych. Przy późno budzącym się dniu i szybko zapadającym zmroku elementy odblaskowe u niechronionych uczestników dróg powinny być obowiązkowym wyposażeniem.

Dzielnicowi z Osięcin, pow. radziejowski, asp. Rafał Przybysz i sierż. szt. Marcin Konwent przeprowadzili w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury znakowanie rowerów. Za pomocą specjalnego urządzenia Engrawer policjanci nanosili na ramę jednośladu indywidualny numer identyfikacyjny. Każdy rower został również oznaczony specjalną nalepką, a jego właściciel otrzymał identyfikator. W czasie akcji oznakowano kilkanaście jednośladów.

W trakcie znakowania policjanci przekazywali informacje na temat akcji informacyjno-edukacyjnej ”Świeć przykładem”. Celem kampanii jest przypomnienie i uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie w widocznych miejscach elementów odblaskowych.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska