Policjanci z Torunia na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych

Data publikacji 18.10.2017

Sierż. szt. Marzena Grzelak z KMP w Toruniu od soboty jest tegoroczną wicemistrzynią w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wywalczyła II miejsce w kategorii OPEN w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zorganizowanych we Wrocławiu. To nie jedyny sportowy sukces na tych zawodach. Sierż. szt. Łukasz Latanowski, który służy w Komisariacie Policji Toruń Podgórz wywalczył również miejsce na podium. Zajął III miejsce w kategorii 140 kg.

W minioną sobotę (14.10.17) we Wrocławiu w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych odbyły IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zmaganiach najsilniejszych żołnierzy i funkcjonariuszy wzięło udział 144 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa otworzył Komendant Centrum płk mgr inż. Kazimierz Łucki, który życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia rekordowych wyników.

Wśród kobiet kujawsko-pomorski garnizon reprezentowała sierż. szt. Marzena Grzelak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, która w kategorii Open Kobiet zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją funkcjonariuszka  z Biura Ochrony Rządu Małgorzata Krauza. Trzecie miejsce zaś przypadło policjantce z Wrocławia Joannie Wiśniewskiej.

W kategorii 140 kg natomiast zaszczytne III miejsce zajął sierż. szt.  Łukasz Latanowicz z Komisariatu Policji Toruń Podgórz. Przed nim byli funkcjonariusz z Aresztu Śledczego w Toruniu Krzysztof Rygielski. Pierwsze miejsce zaś w tej kategorii zajął żołnierz z JW 31 36 Krzysztof Drozdowski.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska