WIADOMOŚCI

„Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”- spotkanie w brodnickiej „podstawówce”

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci z Brodnicy w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy, przy ul. Matejki. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na drodze, podwórku w domu oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Policjanci z brodnickiej komendy, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka spotkali się z uczniami V klasy Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy. Funkcjonariusze przedstawili uczniom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, zachowań w domu czy na podwórku. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, aby zwiększyć  widoczność na drodze. Na placu szkolnym uczniowie mogli też zobaczyć policyjny radiowóz.  

Spotkania z policjantami mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości najmłodszych o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w trakcie drogi do szkoły lub powrotu do domu.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska