Policjanci z Nakła na spotkaniach z dziećmi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Nakła na spotkaniach z dziećmi

Data publikacji 13.11.2017

W przedszkolu w Ślesinie oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Olszewce gościli w ostatnich dniach nakielscy policjanci. Mundurowi prowadzili spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej nakielscy policjanci odwiedzili ostatnio dwie placówki oświatowe działające na terenie gminy Nakło.

Funkcjonariusze odwiedzili grupę przedszkolną w Ślesinie. Z maluchami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o tym, jak prawidłowo należy zachowywać się na jezdni. Dzieci miały okazję ćwiczyć poznane zasady na mini miasteczku ruchu drogowego. Podczas spotkania mowa była także o pracy przewodnika policyjnego psa oraz zasadach zachowania wobec obcych i niebezpiecznych zwierząt. Policjanci opowiadali także o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, a na zakończenie spotkania przekazali maluchom odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez  nakielską firmę DRAPOŻ.

Kolejną placówką oświatową, jaką odwiedzili policjanci była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce. Tam w klasach 0-III mundurowi rozmawiali z dziećmi również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast w klasach starszych, tj.: IV – VII tematem przewodnim była demoralizacja i odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny. Mowa była także o cyberprzemocy. Policjanci przestrzegali przed łamaniem prawa i informowali o konsekwencjach zachowania niezgodnego z obowiązującymi normami.

Autor: st. asp. Edyta Nadolna
Publikacja: asp. Piotr Duziak