Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Data publikacji 16.11.2017

Podczas „Akademii Seniora” zorganizowanej we włocławskiej komendzie policji, starsi mieszkańcy regionu otrzymali wiele wskazówek na temat ich bezpieczeństwa. Przedstawiciele policji opowiedzieli o tym, jak uniknąć oszustw, czy kradzieży. Pokazali też seniorom proste, ale skuteczne sposoby obrony przed napastnikiem.

Wczoraj (15.11.2017) kolejni przedstawiciele grupy wiekowej 60+ mogli zadbać o swoje bezpieczeństwo. Umożliwił im to udział w „Akademii Seniora” zorganizowanej przez policjantów w budynku komendy. 

Przedstawiciele Wydziału Prewencji przekazali uczestnikom spotkania wiele cennych rad o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Informowali między innymi o sposobach postępowania, w sytuacji, gdy skontaktuje się z nimi rzekomy „wnuczek”, czy „policjant”.

Seniorzy dowiedzieli się również jak uniknąć kradzieży w miejscach publicznych, takich jak ulice, targowiska, środki komunikacji miejskiej. Nie zabrakło także przypomnienia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym naciskiem na elementy odblaskowe. Mundurowi zachęcali, aby nosić odblaski także w terenie zabudowanym, gdzie co prawda nie są obowiązkowe, ale znacznie poprawiają widoczność i bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Poza wykładem, odbyły się też zajęcia praktyczne. Seniorzy uczyli się od mundurowych prostych, ale niezwykle skutecznych technik samoobrony. Mieli też okazję przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym pomocy udzielanej małym dzieciom, np. wnuczkom, które są pod opieką babć i dziadków.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska
Ładowanie odtwarzacza...