WIADOMOŚCI

Wspólna akcja włocławskich policjantów i pracowników Anwilu „Odblaskiem po oczach”

Data publikacji 24.11.2017

Kilkaset kamizelek odblaskowych trafiło już do podwłocławskich szkół podstawowych. To wszystko dzięki akcji „Odblaskiem po oczach”, realizowanej przez włocławski ANWIL i policjantów. Akcja wpisuje się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

Włocławscy policjanci od kilku lat, wspólnie z pracownikami Zakładów Azotowych ANWIL, realizują działania prewencyjne zwiększające świadomość pieszych w zakresie używania elementów odblaskowych. Dzisiejsze (24.11.17) działania skierowane były do najmłodszych użytkowników dróg – uczniów szkół podstawowych.

Mundurowi, wraz z pracownikami Anwilu, odwiedzili szkoły w gminach Brześć Kujawski, Fabianki i Lubanie, gdzie rozmawiali z uczniami o tych jakże istotnych zagadnieniach. Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, tłumacząc jednocześnie, jak bardzo poprawiają one naszą widoczność na drodze, a tym samym podnoszą bezpieczeństwo. Wyjaśniali, że dzięki odblaskom, kierowca jest w stanie szybciej nas zauważyć, co daje mu dodatkowy czas na podjęcie bezpiecznych manewrów.

Z pewnością niebywałą atrakcją dla słuchaczy była obecność na spotkaniu zawodników ANWIL-u, którzy na co dzień grają w ekstraklasie koszykówki.
Na koniec goście wręczyli każdemu dziecku kamizelkę odblaskową i opaskę, zachęcając jednocześnie do noszenia tych elementów.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...