Pijany kierowca zatrzymany przez obywatela - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca zatrzymany przez obywatela

Data publikacji 29.11.2017

Mieszkaniec powiatu brodnickiego zajechał drogę nietrzeźwemu kierującemu i zawiadomił policjantów. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Od razu stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.11.17) kilka minut po 7.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu brodnickiego, że jedzie on za volkswagenem, którym kieruje prawdopodobnie pijany meżczyzna. Rozmówca sprecyzował kierunek jazdy. Policjant natychmiast wysłał tam patrol ruchu drogowego. Policjanci w miejscowości Kamień zauważyli stojące na poboczu dwa pojazdy.

Jak się okazało, zgłaszający zajechał drogę kierującemu volkswagenem i zatrzymał go, po czym przekazał w ręce policjantów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ujętego meżczyzny. Okazało się, że 61-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska