Złodzieje rynien ustaleni i zatrzymani - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Złodzieje rynien ustaleni i zatrzymani

Policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej ustalili dwóch mężczyzn, którzy od września do listopada kradli rynny z kościołów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich miesięcy włocławscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach rynien zamontowanych na kościołach. Zdarzenia te miały miejsce od września do listopada na terenie gmin Izbica Kujawska i Lubień Kujawski. Łącznie łupem złodziei padło około 70 metrów rynien.

Analizując zebrane w sprawie dowody policjanci z Włocławka i Izbicy Kujawskiej wytypowali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżami. Trop okazał się właściwy. Dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego, 35 i 36-latek zostali zatrzymani (5 i 6.12.17) i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży rynien, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (7.12.17) prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, co oznacza, że będą musieli regularnie stawiać się w jednostce policji. 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...