Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury jest bardzo niebezpieczny dla osób bezdomnych. Policjanci z Nakła nad Notecią wspólnie z pracownikami pomocy społecznej kontrolują miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.

Mroźne dni i noce są szczególnie trudne dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby bezdomne szukają najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na bezdomnych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach, na dworcach czy w parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednich służb może przyczynić się do uratowania komuś życia.

W minionym tygodniu nakielscy policjanci wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkanie osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg. 

Nakielska policja ponownie apeluje do mieszkańców, aby o osobach bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji tel. 997, 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej te. 986.

Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną działania mające na celu udzielenie pomocy.

Autor: st.asp. Edyta Nadolna
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz