WIADOMOŚCI

Zatrzymani do sprawy umieszczenia napisów na drzwiach biura poselskiego

Data publikacji 04.01.2018

Nakielscy kryminalni wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali wczoraj dwie osoby do sprawy popisania drzwi biura poselskiego jednej z partii politycznych, mającego swoją siedzibę na terenie Nakła. 34-latek i jego 35-letnia żona już usłyszeli zarzuty. Dzisiaj zostaną przesłuchani przez prokuratora.

Zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego jednej z partii politycznych ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy w  poniedziałek (1.01.18) około 13.00. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów.

Od początku nie wykluczano, że czyn sprawców wyczerpuje znamiona przestępstwa, co potwierdziło się po analizie prawno-karnej zebranego w sprawie materiału dowodowego. Materiały tego postępowania zostały przekazane do oceny do prokuratury.  

Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy kryminalni oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz praca funkcjonariuszy przyniosła spodziewane efekty.

Wczoraj (3.01.18) policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około 18.30 w Nakle w miejscu zamieszkania. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek jaki skierowali policjanci o zastosowanie wobec obojga policyjnego dozoru.


(art. 212 § 1 Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.)

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska