Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 09.01.2018

Ponad 14 tysięcy kierujących pojazdami zostało skontrolowanych podczas policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”. To już kolejne tego typu działania na kujawsko-pomorskich drogach. Celem akcji kontrolno-profilaktycznej jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.

Wczoraj (8.01.18) o 6.00 rano rozpoczęła się trwająca dobę ogólnopolska akcja „Alkohol i narkotyki". Działania te miały na celu przede wszystkim wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących i pieszych będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

W naszym województwie w akcji łącznie wzięło udział 448 policjantów, którzy podczas kontroli sprawdzili trzeźwość 14 352 kierujących pojazdami. 17 kierujących, których zachowanie budziło wątpliwości funkcjonariuszy, że mogą być pod wpływem zakazanych środków zostało sprawdzonych narkotesterami.

Na szczęście w żadnym z przypadków urządzenie nie potwierdziło podejrzeń, że kontrolowany jest pod wpływem narkotyków. Niestety, znaleźli się tacy, którzy pili alkohol i mimo to postanowili kierować podjazdem. Policjanci zatrzymali 12 takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Apelujemy o rozsądek na drodze! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zwracamy się również z apelem do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drodze!   

Akcja "Alkohol i narkotyki" w powiecie radziejowskim

Akcja "Alkohol i narkotyki" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska