Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizonu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizonu

Dziewięć nowych radiowozów, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych, trafiło do jednostek policji w naszym garnizonie. Nowe bmw, vw T6 i kie ceed trafią do: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia.

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizony zakupione zostały przez KGP z Programu Modernizacji Policji na lata 2017- 2020.

Dwa nieoznakowane bmw 330i xDrive wyposażone w wideorejestrator trafią do ruchu drogowego komend miejskich w Bydgoszczy i Toruniu. To auta o mocy silnika 251 KM z napędem 4x4. Będą szybkie i skuteczne w walce z drogowymi „piratami”.

Do Bydgoszczy i Włocławka trafią dwa oznakowane vw T6. To auta, które wykorzystywane będą m.in. w służbie patrolowej.

Do naszego garnizonu trafiło również pięć oznakowanych radiowozów kia ceed. Samochody te trafią do wydziałów ruchu drogowego w Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Świecia.

Podczas uroczystego przekazania kluczyków do radiowozów Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała powiedział:

- To kolejny sprzęt, który trafia do policji z programu modernizacji. Proszę o dbać o te auta i roztropnie z nich korzystać.

Podczas uroczystości Kapelan policjantów Ksiądz Prałat Stanisław Kotowski poświęcił radiowozy.

- Życzę Wam żebyście zawsze szczęśliwie wracali do domów po służbie. Musicie mieć na względzie także swoje bezpieczeństwo – powiedział.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...