Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zarzuty za posiadanie i udzielanie narkotyków

Zarzut posiadania i udzielania środków odurzających usłyszał 26-latek z Nakła po tym, jak nakielscy kryminalni w użytkowanej przez niego piwnicy znaleźli narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli łącznie prawie 30 g zabronionych środków oraz 14 tabletek ekstazy. O losach mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego w codziennej służbie zbierają informacje na temat osób, które mogą mieć związek z narkotykami. W miniony wtorek (16.01.18) mundurowi ustalili, że w jednym z pomieszczeń użytkowanych przez 26-letniego mieszkańca Nakła są przechowywane środki odurzające. Policjanci pojechali pod ustalony adres na przeszukanie. W wyniku podjętych działań ujawnili łącznie prawie 20g białego proszku, ponad 6g grzybów halucynogennych, 14 tabletek ekstazy oraz niewielkie ilości haszyszu i suszu roślinnego.

Policjanci zabezpieczyli też przedmioty mogące świadczyć o tym, że właściciel zabronionych środków mógł zajmować się również ich rozprowadzaniem. W piwnicy znaleziono między innymi wagę elektroniczną, woreczki strunowe, szklane lufki i nasiona.

Właściciel zabronionych środków został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wczoraj (17.01.18) policjanci przedstawili 26-latkowi zarzut posiadania zabronionych substancji oraz ich udzielania. Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3, a za ich udzielanie do 10. O dalszych losach nakielanina zdecyduje sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska