WIADOMOŚCI

Policjanci z Nakła i Kcyni oraz strażacy uczyli, jak bezpiecznie spędzać ferie

Data publikacji 25.01.2018

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy, pow. nakielski, policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (24.01.18) uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskownicy, pow. nakielski, wzięli udział w nietypowym przedsięwzięciu jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą tych nietypowych zajęć był pedagog szkolny p. Robert Koniec.

Do udziału w przedsięwzięciu, które odbyło się nad stawem w miejscowości Smogulecka Wieś zaproszono policjantów z Kcyni i Nakła, a także funckjonariuszy PSP z Szubina i Nakła oraz jednostek OSP z Kcyni i Mieczkowa.

Podczas plenerowych zajęć dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. Bartosz Królczyk omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii. Mowa była o niebezpieczeństwach wynikających z korzystania z zamarzniętych akwenów oraz zabaw na śniegu w okolicach dróg. Dzielnicowy przypomniał także, jak bezpiecznie spedzić czas w domu, by po feriach wrócić do szkolnych ławek.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów funkcjonariusze straży pożarnej. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa na lodzie oraz pokazy pierwszej pomocy medycznej. Dzieci miały również możliwość z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez strażaków podczas tego typu działań, a co odważniejsi decydowali się także na odgrywanie ról pozorantów.

Wspólne działania policjantów i strażaków zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas nadchodzących ferii zimowych.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...