WIADOMOŚCI

Poszukiwany zatrzymany dzięki czujności Komendanta jednego z komisariatów

Data publikacji 02.02.2018

W Szubinie policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali 44-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do zakładu karnego,a wpadł dzięki czujności Komendanta jednego z komisariatów podległych KPP w Nakle.

Na podstawie zarządzenia sądu policjanci poszukiwali 44-letniego mieszkańca gminy Kcynia, pow. nakielski, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez blisko rok, do minionej środy  (31.01.18), kiedy to jeden z Komendantów komisariatów podległych nakielskiej jednostce, w trakcie powrotu z odprawy służbowej, zauważył go na przystanku autobusowym w podszubińskiej wsi. Policjant był przekonany, że mężczyzna jest poszukiwany, co potwierdził w rozmowie z funkcjonariuszami komisariatu w Kcyni, którzy te poszukiwania prowadzili.

Komendant powiadomił dyżurnego, a sam pojechał za busem, do którego wsiadł 44-latek. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, w Szubinie, pojazd został zatrzymany przez oczekujących tam na niego policjantów z miejscowego komisariatu.

Mężczyznę, którego funkcjonariusze zastali w busie sprawdzili w policyjnych systemach. To potwierdziło, że 44-latek ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Kcynia, po wykonanych czynnościach, trafił  do zakładu karnego.

Autor: st. asp. Damian Moczadło
Publikacja: Kamila Ogonowska