By ferie były bezpieczne - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

By ferie były bezpieczne

Data publikacji 08.02.2018

Wczoraj (07.02.2018) Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej w Bydgoszczy mieszczącej się przy ul. Czerkaskiej zaprosiła policjantów na prelekcję o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii. Uczestnikami spotkania byli uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy zrobili dzieciom niespodziankę i na spotkanie zabrali psa policyjnego. Jak zawsze w takiej sytuacji bohaterem spotkania był "Boss". Dzieciaki również zadawały dużo pytań dotyczących jego pracy, na które starali się odpowiedzieć przewodnicy psów służbowych mł.asp. Mariusz Woźniak wraz z st.asp. Krzysztofem Dąbrowskim. Jednocześnie policjanci przypomnieli uczniom o bezpiecznych zachowaniach w kontaktach z psem. Nie zabrakło chętnych do pogłaskania "Bossa", który jest wyjątkowo cierpliwym "policjantem".

Spotkanie kontynuował mł. asp. Sebastian Rink wraz z pedagogiem policyjnym Moniką Karską. Tematem rozmowy oczywiście było bezpieczeństwo podczas ferii. Dzieciaki opowiedziały jak można  spędzić czas podczas wypoczynku zimowego. Nie zabrakło dobrych rad, a przede wszystkim przestrogi dotyczącej wchodzenia na zamarznięte akweny. W związku, iż okazało się, że większość uczestniczących w pogadance dzieci spędzi ten wolny czas w domu policjant przypomniał o zasadach dotyczących ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi oraz nie otwierania im drzwi.

Oczywiście w związku z prowadzoną akcją pn. "świeć przykładem" dzieciaki przypomniały sobie o najważniejszych zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulice a dzięki magicznej tubie przekonały się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska