Bezpieczne ferie na lodowisku w Koronowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bezpieczne ferie na lodowisku w Koronowie

Data publikacji 13.02.2018

Pierwszy dzień ferii zimowych (12.02.2018) policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy oraz z komisariatu w Koronowie zainaugurowali akcją pn. "Bezpieczne ferie" realizując zajęcia edukacyjne na lodowisku. Wszystko to dzięki współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Koronowie oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Koronowie.

Czas ferii to czas odpoczynku od szkoły, ale i doskonała okazja do edukacji poprzez rozmowę o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku i promowanie bezpiecznej zabawy w ramach organizowania czasu wolnego. Policjanci postanowili dać dobry przykład i zorganizowali wspólnie z wychowawcą MGOK w Koronowie zajęcia edukacyjne dla uczestników półkolonii. 

Sierż. szt. Rafał Wohlfeil wraz z mł. asp. Sebastianem Rink na koronowskim lodowisku przeprowadzili krótką pogadankę przypominającą zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Do przedsięwzięcia dołączyli policjanci dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koronowie.

Edukacja podczas zabawy jest najlepszą formą przyswajania wiedzy, dlatego też policjanci postanowili pokazać jak wygląda ratowanie życia i zdrowia osób w momencie, gdy załamie się pod nimi lód.

W rolę pozoranta wcielił się mł. asp. Łukasz Piesik. Dzieciaki same przekonały się, że nawet gdy posiada się specjalistyczny sprzęt trzeba w akcję ratunkową włożyć dużo siły.  Ćwiczenia te pokazały też dlaczego tak ważne jest przestrzeganie zakazu wchodzenia na zamarznięte akweny.

Dobry przykład bezpiecznej zabawy dał dzielnicowy sierż. szt. Paweł Kierzkowski wraz z maskotką policyjną "Polfinkiem", "szusując" z dzieciakami na łyżwach. Polfinek dał również kilka rad dotyczących kulturalnej jazdy na lodowisku, co jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa w szczególności tych najmłodszych, którzy dopiero się uczą jeździć.

Podsumowaniem spotkania z policjantami była wizyta przewodników psów służbowych st. asp. Radosława Kwiatkowskiego oraz asp. Arkadiusza Ludkiewicza wraz ze swoim czteronożnym przyjacielem. Funkcjonariusze porozmawiali z dziećmi na temat właściwego zachowania w kontakcie z obcym i agresywnym psem demonstrując pozycje bezpieczne. Podczas rozmowy nie zabrakło również wielu pytań o pracę policjanta. Dzieci były bardzo ciekawe jak wygląda służba z psem policyjnym, pytały jak wyglądają szkolenia w jakich muszą uczestniczyć, aby zostać czworonożnym policjantem.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska
Ładowanie odtwarzacza...