Rozbójnicy trafili do celi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rozbójnicy trafili do celi

Data publikacji 07.03.2018

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w krótkim odstępie czasu napadli na dwa sklepy spożywcze. 19-latka i 33-latek wpadli kilka godzin później na jednym z dworców kolejowych, kiedy próbowali uciec z miasta.

W poniedziałek (05.03.2018) około godz. 10:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść  przy ul. Kołłątaja. Do sklepu spożywczego weszły dwie osoby. Mężczyzna trzymając w ręku rozbitą szklaną butelkę zażądał od sprzedawczyni wydania gotówki. Pracownica nie uległa i stanowczo odmówiła. Napastnik wspólnie z towarzyszącą mu kobietą uciekli.

Kilkanaście minut później do policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem chodziło o sklep spożywczy przy ul. Podgórnej. Tam mężczyzna wspólnie z towarzyszącą mu kobietą po podejściu do kasy zagrozili ekspedientce pozbawieniem życia i zażądali pieniędzy. Ta w obawie o swoje życie i zdrowie przekazała napastnikom kilkaset złotych. Potem rozbójnicy uciekli ze sklepu.

Kryminalni, pracujący nad tą sprawą od początku podejrzewali, że za tymi zdarzeniami stoi ten sam duet. Policyjni detektywi na podstawie zeznań świadków i przekazanych rysopisów wytypowali konkretne osoby. Ustalenia były na tyle precyzyjne, że już po kilkudziesięciu minutach stróże prawa znali personalia rozbójników.

Funkcjonariusze ustalili, że będą chcieli uciec z miasta pociągiem. Kryminalni zatrzymali ich na dworcu kolejowym, kiedy oczekiwali na pociąg. Przestępczy duet trafił prosto do policyjnej celi. 33-latek i 19-latka już usłyszeli zarzuty za rozboje.

Kobiecie grozi teraz do 12 lat więzienia. Mężczyzna jest recydywistą i był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Jemu może grozić do 15 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski Zespół Komunikacji Społecznej KMP Toruń
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...