WIADOMOŚCI

Wprawne oko policjanta i monitoring pozwoliły na zatrzymanie złodzieja

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacji paliw kradł akcesoria. Do zatrzymania przyczynił się monitoring oraz wprawne oko policjanta, który rozpoznał złodzieja. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał od śledczych zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (11.03.18) policyjni wywiadowcy pełniąc służbę w centrum Włocławka zostali powiadomieni przez pracownika stacji paliw o mężczyźnie, który skradł sprzęt elektroniczny i został zarejestrowany na monitoringu. Podczas przeglądania nagrań ustalono, że do kradzieży doszło dwa dni wcześniej w piątek (9.03.18).

Wprawne oko jednego z policjantów pozwoliło bardzo szybko ustalić tożsamość sprawcy i chwile później zatrzymać zaskoczonego 23-latka w mieszkaniu. Po przewiezieniu do komendy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyzna dwukrotnie jeszcze skradł sprzęt elektroniczny na szkodę tej samej stacji paliw. W jego zainteresowaniu były zestawy słuchawkowe i powerbanki.

Po zebraniu całego materiału w sprawie 23-latek usłyszał zarzut kradzieży, w krótkim odstępie czasowym. Jak tłumaczył, "skradzione rzeczy sprzedawał od razu, a pieniądze przeznaczał na swoje uciechy". Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska